Tek kullanımlık ahşap sofra ürünleri sektöründe dünyadaki az sayıda üretim yapan firmalar arasında yer alan Benle Ye Organik A.Ş. Sakarya/Akyazı’da Mart 2020 tarihinde kurduğu tesisinde AR-GE faaliyetlerine başlamıştır. Bu alanda Türkiye’de kurulan ilk firma olma unvanını hala elinde bulunduran firmamız aynı zamanda dünya çapında da öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Dünyadaki kirliliğin ve plastik atıkların yarattığı çevresel sorunların azaltılması, ancak bizlerin, özellikle “kullan-at” kategorisindeki ürünlerde daha fazla doğayla dost ürünleri seçmemiz sayesinde gerçekleşecektir. Doğanın korunması ve daha temiz ve sürdürülebilir bir geleceğe yatırım yapma amacıyla kurulan firmamız, herkes için daha sağlıklı ve çevreye daha duyarlı ürünleri üretmekten gurur duyar.

Sahip olduğumuz ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve Küf-Mantar-Koku belgelerimizle ürünlerimizde standardizasyon ve kalitenin sağlandığını, Tarım ve Orman Bakanlığı onayımızla da ürünlerimizin hem insan hem de çevre sağlığına duyarlı ve uygun olduğunun garantisini vermekten mutluluk duyarız.